PRELEGENCI I DZIEŃ ->
Jarosław Stawiarski
Marszałek Województwa LubelskiegoAbsolwent historii UMCS w Lublinie, studiów podyplomowych z zarządzania na UW oraz Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.
Był nauczycielem, dyrektorem szkoły, radnym i zastępcą burmistrza miasta Kraśnik. Przez cztery kadencje zasiadał w ławach poselskich. Przez trzy lata był Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Jest członkiem Europejskiego Komitetu Regionów (CoR) oraz przewodniczącym prezydenckiej Rady do spraw Samorządu Terytorialnego.
21 listopada 2018 roku został wybrany na Marszałka Województwa Lubelskiego.
dr Adam Eberhardt
Moderator, Zastępca Dyrektora Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet WarszawskiDr Adam Eberhardt – ekspert w zakresie problematyki międzynarodowej, wykładowca akademicki, doradca biznesowy. Zastępca dyrektora Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w zakresie realizacji Mechanizmu Wymiaru Ludzkiego OBWE. Były dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich oraz Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw Wspierania Reform w Republice Mołdawii.
Akio Miyajima
Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Japonii w PolsceAmbasador Miyajima przyjechał do Warszawy w listopadzie 2020 roku. Jest zawodowym dyplomatą z 40-letnim doświadczeniem od 1981 roku. Wcześniej Ambasador Miyajima sprawował funkcję Ambasadora Japonii w Turcji oraz pełnił służbę w Waszyngtonie, Seulu, Nowym Jorku (ONZ) i Londynie. Ambasador Miyajima uzyskał dyplom BA z politologii na Uniwersytecie Waseda oraz MA ze stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Yale.
Juris Poikāns
Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Łotwy w PolsceAmbasador Juris Poikāns pełni funkcję ambasadora Łotwy w Polsce od października 2021 roku. W latach 2015 – 2021 pełnił rolę Ambasadora Łotwy w Ukrainie. Dołączył do łotewskiej służby zagranicznej w 1996 roku jako ekspert ds. Rosji i krajów Europy Wschodniej. Przez kolejne dziesięć lat zajmował się tym regionem zarówno w Rydze, jak i podczas delegacji w Moskwie i Mińsku. Podczas swojej kariery w łotewskiej służbie zagranicznej pełnił funkcję członka grupy planowania polityki i zastępcy dyrektora politycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ambasador Poikāns pełnił również funkcję zastępcy szefa misji w ambasadzie Łotwy w Stanach Zjednoczonych, ambasadora Łotwy w Słowenii, ambasadora Łotwy w Mołdawii, Bośni i Hercegowinie oraz Kosowie. Przed wysłaniem na Ukrainę Juris Poikāns był ambasadorem ds. Partnerstwa Wschodniego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jako duży ambasador podczas łotewskiej prezydencji w Radzie Europejskiej w 2015 r. był odpowiedzialny za organizację czwartego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze.
Beata Daszyńska-Muzyczka
Ambasador, specjalny przedstawiciel Prezydenta RP ds. Inicjatyw TrójmorzaPrezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego w latach 2016-2024. Była 20. prezesem BGK i drugą kobietą na tym stanowisku od powstania banku w 1924 r. Jest pomysłodawczynią i inicjatorką powołania Funduszu Inicjatywy Trójmorza oraz inicjatywy 3W: woda, wodór, węgiel.
Uhonorowana m.in. Nagrodą Prometejską im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, tytułem Bankowego Menedżera Roku 2018 przez Gazetę Bankową, znalazła się także w Top 10 Polskich Menedżerek magazynu Forbes. Osobowość Gospodarcza Roku 2021. Odznaczona przez Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid Orderem Krzyża Terra Mariana za wkład w pogłębianie przyjaznych relacji z Estonią.
W 2023 r. z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy otrzymała nominację na Ambasadora – specjalnego przedstawiciela Prezydenta RP do spraw Inicjatywy Trójmorza.
Aaron Korewa
Dyrektor Biura Atlantic CouncilAaron Korewa jest Dyrektorem warszawskiego Biura Atlantic Council, które jest częścią Europe Center. Korewa pracował wcześniej w McCain Institute for International Leadership. Urodzony w Szwecji, ale z polskimi i amerykańskimi korzeniami, Korewa posiada tytuł magistra polityki międzynarodowej i licencjat z ekonomii na Uniwersytecie w Uppsali. W Instytucie McCaina prowadził Kissinger Fellowship, projekt mający na celu przeciwdziałanie dezinformacji ze strony państw autorytarnych, a także uczestniczył w grupach roboczych Instytutu ds. Rosji i potwierdzenia sojuszy Ameryki.
dr hab. Agnieszka Orzelska-Stączek
Instytut Studiów Politycznych, Państwowa Akademia NaukEkspert Inicjatywy Trójmorza, kierownik Zakładu Europy Środkowo-Wschodniej i Badań Posowieckich w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej, studiowała także w Institut d’Etudes Politiques de Paris.
Cezary Kaźmierczak
Prezes Związku Pracodawców i Przedsiębiorców / Przewodniczący Rady Fundacji Warsaw Enterprise InstituteW latach 80. działał jako podziemny wydawca i konspirator, a także został odznaczony przez Prezydenta Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Autor licznych artykułów dotyczących Polski, które publikowane były zarówno w prasie podziemnej, jak i na Zachodzie. Ponadto, został uhonorowany Nagrodą SDP im. Po Prostu za redagowanie pisma Metrum.
W latach 1989-1996 przebywał w USA, gdzie pełnił funkcję redaktora naczelnego polonijnego Dziennika Chicagowskiego oraz Kuriera, a następnie prowadził agencję marketingową.
Po powrocie do Polski objął stanowisko dyrektora sprzedaży w Radiu RMF FM. Następnie, w 1997 roku, założył firmę szkoleniową Midwest ITSE, a w 2000 roku otworzył agencję MMT Management. Przez wiele lat osobiście przeprowadził setki szkoleń z zakresu sprzedaży, zarządzania sprzedażą oraz komunikacji. W okresie od 2005 do 2014 roku był członkiem Zarządu Centrum im. Adama Smitha.
W 2010 roku założył Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, którego jest prezesem. Jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Warsaw Enterprise Institute. Od 2018 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Dialogu Społecznego.
dr Marek Natusiewicz
Członek Rady Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława FelczakaEmerytowany architekt z wykształcenia, urbanista z praktyki, działacz Solidarności roku 1980 z wyboru kolegów, więzień polityczny z rozkazu WRONy, polityk drugiego planu z przypadku, przyjaciel Kornela Morawieckiego z głębokiej konspiracji, członek Rady Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka z nominacji, wykładowca akademicki dla przyjemności obcowania z młodymi ludźmi.
Piotr Breś
Wicemarszałek Województwa LubelskiegoMagister inżynier elektrotechniki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Ukończył studia podyplomowe z rolnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, zarządzanie zasobami ludzkimi z uwzględnieniem standardów europejskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz MBA na Politechnice Lubelskiej. W latach 2019-2020 członek Rady Uczelni Politechniki Lubelskiej.
Od 2006 roku prowadził działalność gospodarczą z zakresu ubezpieczeń. Od 2008 roku właściciel firmy marketingowej i eventowej, gdzie odpowiadał za organizację festiwali i koncertów, negocjacje handlowe, politykę ekonomiczną firmy oraz zarządzanie zespołem.
Radny Rady Miasta Lublin w latach 2014–2024. Od 2019 roku Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie, której członkiem jest od 2016 roku. Od 2021 roku był członkiem Rady Programowej Polskiego Radia Lublin. W latach 2021–2024 Dyrektor Totalizatora Sportowego, gdzie zarządzał kadrą managerską i administracją, sprzedażą, strategią i negocjacjami handlowymi. Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego kadencji 2024-2029.
Krystyna Zamula
Wiceprzewodnicząca Obwodu LwowskiegoPosiada 12 letni staż pracy w organach państwowych. Przeszła drogę od inspektora podatkowego do przewodniczącej rejonu i zastępcy przewodniczącego obwodu. Zarejestrowała i zorganizowała pracę nowo utworzonej Lwowskiej rejonowej administracji państwowej. Od czasu wojny na pełną skalę z rosją i do 2024 r. zajmowała stanowisko przewodniczącej Lwowskiej rejonowej administracji wojskowej i zgodnie z Ustawą, była kierownikiem obrony terytorialnej rejonu Lwowskiego. Wspólnie z partnerami stworzyła schronisko dla kobiet będących ofiarami przemocy oraz schronisko dla uchodźców wewnętrznych.
Jozef Kanuščák
Wiceprzewodniczący Kraju PreszowskiegoDoświadczony urzędnik i polityk na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Aktywny w polityce regionalnej od 2017 roku jako członek Parlamentu Regionalnego Kraju Preszowskiego. W grudniu 2022 roku wybrany na Wiceprzewodniczącego Kraju Preszowskiego. Od 2018 roku reprezentuje również interesy na poziomie lokalnym jako członek Rady Miejskiej w Lipanach. Obecnie działa w Ministerstwie Edukacji, Badań Naukowych, Rozwoju i Młodzieży Republiki Słowackiej. W 2022 roku pełnił funkcję członka Rady Narodowej Republiki Słowackiej.
János Ádám Karácsony
Wiceprzewodniczący Rady Okręgu Pest, Członek Komitetu RegionówWiceprzewodniczący Rady Komitatu Peszt, członek Europejskiego Komitetu Regionów i koordynator grupy ECR w Komisji SEDEC. Jest sprawozdawcą KR-u ds. różnych opinii, m.in. zmiany demograficzne, polityka czystego powietrza i strategia UE w zakresie zwalczania antysemityzmu i wspierania żydowskiego stylu życia. Jest Ambasadorem Europejskiego Paktu Klimatycznego, a także członkiem Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy.
Małgorzata Jarosińska-Jedynak
Członek Zarządu Województwa PodkarpackiegoPolska urzędniczka, inżynier i specjalistka w zakresie programów unijnych. W latach 2018–2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, w latach 2019–2020 minister funduszy i polityki regionalnej, a w latach 2020–2023 sekretarz stanu w tym resorcie. 27 listopada 2023 roku objęła stanowisko ministra funduszy i polityki regionalnej w trzecim gabinecie Mateusza Morawieckiego. Funkcje tę pełniła do 13 grudnia 2023. W lutym 2024 została wiceprezesem spółki zarządzającej portem lotniczym Rzeszów-Jasionka. W maju tego samego roku została powołana w skład zarządu województwa podkarpackiego VII kadencji.
Ukończyła studia z inżynierii środowiska o specjalności inżynieria komunalna na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej, a także studia podyplomowe z bezpieczeństwa i higieny pracy na tej samej uczelni. Pracowała następnie w administracji samorządowej, zajmując się m.in. funduszami unijnymi, rozwojem regionalnym i wsparciem przedsiębiorczości. Była początkowo zatrudniona w Urzędzie Miasta i Gminy Tyczyn, następnie w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzki, a później przez 10 lat w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, gdzie przeszła szczeble kariery od inspektora do dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości.
dr hab. Marcin Szewczak, prof. KUL
Członek Zarządu Województwa LubelskiegoPrawnik, radca prawny, europeista, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Odbył liczne staże zagraniczne i wyjazdy naukowe. Przedstawiciel samorządu Województwa Lubelskiego w Network of Regional Hubs for EU Policy Implementation Review, działającej przy Komitecie Regionów UE. W latach 2019–2024 prezes Instytutu Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego. Współorganizator kolejnych edycji Samorządowego Kongresu Trójmorza i Przewodniczący Rady Programowej Kongresu.
Roman Saraj
Przewodniczący Zakarpackiej Obwodowej RadyKandydat nauk prawnych, docent Użhorodzkiego Uniwersytetu Narodowego. Były deputowany do Rady Rejonu Użhorodzkiego VI i VII kadencji. Członek frakcji „SŁUGA NARODU” w radzie obwodowej.
27 września 2023 r. wybrany na przewodniczącego Zakarpackiej Rady Obwodowej.
Wiceprzewodniczący Ukraińskiego Stowarzyszenia Rad Rejonowych i Regionalnych ds. Współpracy Transgranicznej i Integracji Europejskiej.
Violeta Labazyuk
Przewodnicząca Chmielnickiej Rady ObwodowejOd 2020Przewodnicząca Rady Obwodowej w Chmielnickim (ósme kadencja). 2012-2020 Szefowa fundacji charytatywnej „Jesteśmy razem”. Stworzyła silne podstawy do rozwoju obwodu chmielnickiego jako regionu rolniczego i przemysłowego, sprzyjając rozwojowi małych i średnich przedsiębiorstw. Od pierwszych dni wojny zorganizowała pracę dwóch hubów humanitarnych, zapewniając efektywny rozdział pomocy dla osób przesiedlonych, placówek medycznych, jednostek wojskowych Sił Zbrojnych Ukrainy i dotkniętych regionów. Zainicjowała i nawiązała bliską współpracę z wieloma organizacjami międzynarodowymi w celu wsparcia obwodu Chmielnickiego podczas wojny.
Hrygorii Nedopad
Przewodniczący Rady Obwodu Wołyńskiegow 2004 r. ukończył studia na Wołyńskim Uniwersytecie Państwowym im. Łesi Ukrainki i uzyskał dyplom z geografii jako geograf i nauczyciel geografii. W 2006 roku uzyskał dyplom z zarządzania przedsiębiorstwem w Międzyregionalnej Wyższej Szkole Zarządzania Personelem. W roku 2019 uzyskał tytuł magistra administracji publicznej i zarządzania po ukończeniu studiów w Narodowej Akademii Administracji Publicznej przy Prezydencie Ukrainy. Posiada stopień doktora finansów, bankowości i ubezpieczeń.
Od listopada 2020 Przewodniczący Rady Obwodu Wołyńskiego.
Volodymyr Bolyeshchuk
Pierwszy Wiceprzewodniczący Tarnopolskiej Obwodowej RadyPierwszy Wiceprzewodniczący Tarnopolskiej Obwodowej Rady. Od 26 października 2023 r. pełni obowiązki Przewodniczącego Tarnopolskiej Obwodowej Rady. Działacz społeczny oraz polityczny, żołnierz wojskowy, uczestnik działań wojennych na wschodzie Ukrainy
Yurii KHOLOD
p.o. Przewodniczącego Rady Obwodu LwowskiegoWykształcenie
Absolwent Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki we Lwowie (magister finansów i kredytu).
Studiował na Lwowskim Państwowym Uniwersytecie Spraw Wewnętrznych, Wydział Prawa oraz w Szkole Biznesu Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego.
Kariera
Pracował jako dyrektor w drukarni Romus LLC.
2019 – został mianowany zastępcą szefa Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej.
2020 – został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Obwodu Lwowskiego (Partia Sługa Narodu).
Ihor Pavlenko
Wiceprzewodniczący Administracji Obwodu RówieńskiegoWykształcenie wyższe: „Połtawski Wojskowy Instytut Łączności”, „Wojskowe systemy i kompleksy łączności”
„Narodowy Uniwersytet Techniczny im. Jurija Kondratiuka w Połtawie”, „Ekonomia i przedsiębiorczość”.
Doświadczenie zawodowe:
Szef Departamentu Protokołu i Stosunków Regionalnych, Departament Łączności Kijowskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Departament Rozwoju Regionalnego, Połtawski Oddział Regionalny Banku PJSC „Finanse i Kredyt”,
Oficer Marynarki Wojennej Ukrainy.
dr Wojciech Brakowiecki
rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w LubliniePonad 20 lat był pracownikiem Polskiego Radia Lublin, współpracując z Informacyjną Agencją Radiową, oraz programami ogólnopolskimi radia. W pracy redakcyjnej zajmował się tematyką: polityczną, społeczną i zdrowotną. Do chwili obecnej, współpracując z Radiem Lublin, prowadzi program „Szlachetne Zdrowie”. Pięciokrotny finalista i zdobywca nagród, w tym pierwszej, w konkursie „Dziennikarz Medyczny Roku”.
Prof. dr hab. Wojciech Załuska
Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinieprof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 1992 roku, stopień doktora habilitowanego – w 2001 roku, zaś tytuł profesora – w roku 2005. Jest specjalistą I i II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych, specjalistą w zakresie nefrologii, zdrowia publicznego, hipertensjologii oraz transplantologii klinicznej.
dr hab. Mariusz Wysokiński, prof. UM
Dziekan wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w LublinieDziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Kierownik Katedry Rozwoju Pielęgniarstwa oraz Zakładu Podstaw Pielęgniarstwa WNoZ UM w Lublinie.
Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa – promocja zdrowia i edukacja zdrowotna, absolwent studiów podyplomowych „Geriatria i opieka długoterminowa” CMUJ w Krakowie.
Autor i współautor publikacji z zakresu opieki geriatrycznej, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, oceny zapotrzebowania na opiekę pielęgniarską.
Dr hab., Karol Rawicz- Pruszyński, prof. UM
Klinika Chirurgii Onkologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w LublinieSpecjalista chirurgii ogólnej, adiunkt w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Skupia działalność kliniczną i naukową wokół chorych na nowotwory złośliwe układu pokarmowego, z uwzględnieniem chirurgii minimalnie inwazyjnej, skojarzonego leczenia onkologicznego i wpływu tzw. czynników socjoekonomicznych na rozwój i przebieg nowotworów złośliwych.
dr Monika Lenart - Lipińska
Pracownik Kliniki Endokrynologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, UMZajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób narządów wydzielania wewnętrznego, w tym cukrzycy. W obszarze zainteresowań są m in. choroby tarczycy, nadnerczy, układu podwzgórzowo-przysadkowego, zaburzenia miesiączkowania, diagnostyka hirsutyzmu i hiperandrogenizacji, problemy endokrynologiczne i diabetologiczne w ciąży.
Prof. Ana-Maria Gurban
Narodowy Instytut Badań i Rozwoju Chemii i Petrochemii, Bukareszt, RumuniaStarszy pracownik naukowy w Narodowym Instytucie Badań i Rozwoju Chemii i Petrochemii – ICECHIM. Pani doktor ukończyła studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Bukareszcie, studia magisterskie w obszarze bioczujników do monitorowania środowiska oraz studia doktoranckie w zakresie współpromotorstwa. Pani doktor posiada doświadczenie w projektowaniu, opracowywaniu, charakteryzowaniu i optymalizacji zminiaturyzowanych narzędzi bioanalitycznych do monitorowania zdrowia, żywności i środowiska.
dr Anna Kasprzak-Czelej
Wiceprezes Zarządu Medical Inventi S.Adr Anna Kasprzak-Czelej, Wiceprezes Zarządu Medical Inventi S.A., adiunkt na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansowania i realizacji projektów badawczo-rozwojowych oraz komercjalizacji i certyfikacji wyrobów medycznych. Z branżą biotechnologiczno-medyczną związana od ponad 10 lat.
Michał Kanownik
Prezes Związku Cyfrowa PolskaPrezes Zarządu Związku Cyfrowa Polska działającego na rynku już 19 lat. Związany z Digital Europe, organizacją zrzeszającą największe w Europie stowarzyszenia sektora ICT, w której sprawuje funkcję Członka Zarządu. Członek Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji. Jest inicjatorem ogólnopolskich debat związanych z kwestiami digitalizacji, cyberbezpieczeństwa, 5G oraz nowelizacją prawa m.in. autorskiego, podatkowego, ochrony środowiska oraz w zakresie zamówień publicznych. Wieloletni manager z branży RTV i IT, aktywnie zaangażowany w rozwój i promocję procesu cyfryzacji w Polsce.
dr hab. Małgorzata Ganczar, prof. KUL
Katolicki Uniwersytet LubelskiDoktor habilitowany nauk prawnych, pracownik badawczo-dydaktyczny Katedry Publicznego Prawa Gospodarczego (Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II), radca prawny. Autorka publikacji oraz ekspert z zakresu: publiczne prawo gospodarcze, ochrona danych osobowych, prawo nowych technologii, cyberbezpieczeństwo.
Simonas Černiauskas
Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Baltic DigiTech InfobaltPrezes Zarządu, Dyrektor Generalny stowarzyszenia Baltic DigiTech (ICT+) INFOBALT oraz sekretarz Zarządu American Chamber of Commerce na Litwie. Wspiera transformację cyfrową, innowacje, wydajność, i zrównoważony rozwój firm, a także promuje litewski przemysł technologiczny na całym świecie.
Posiada 20-letnie doświadczenie zarządcze, które zdobywał w takich firmach jak Microsoft, Telia i Tech Startups.
Simonas posiada wykształcenie w biznesie i IT, uzupełnione o EMBA w Baltic Management Institute.
Corina Vasile
Dyrektor wykonawcza, ANIS RumuniaCorina Vasile jest doświadczoną dyrektorką z rozległą wiedzą specjalistyczną w zakresie spraw publicznych, zrównoważonego rozwoju, komunikacji korporacyjnej i marketingu B2B. Obecnie pełni funkcję dyrektora wykonawczego ANIS (Rumuńskiego Stowarzyszenia Pracodawców Przemysłu Oprogramowania i Usług), reprezentując interesy 150 firm, generujących łącznie 65% przychodów i około 40% siły roboczej w sektorze.
Uzyskała tytuł EMBA w IEDC Bled School of Management oraz tytuł licencjata w dziedzinie komunikacji i public relations na Uniwersytecie w Bukareszcie. Ukończyła także zaawansowane programy w Saïd Business School na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz w Międzynarodowym Stowarzyszeniu na rzecz Zrównoważonej Gospodarki. Corina jest stypendystką German Marshall Fund w USA i absolwentką Aspen Institute. Pełniła funkcję członka zarządu Rumuńskiej Izby Handlowej ds. Różnorodności i członkini-założycielki Rumuńskiego Oddziału Global Women in Public Relations.
Martina Mak
Kierownik Działu Transferu Technologii, Uniwersytet PółnocnyMartina Mak jest doświadczonym s menedżerem ds. innowacji i ekspertem ds. transferu technologii z silnym naciskiem na współpracę między uczelniami a przemysłem, kierując wieloma udanymi projektami.
Jej praca wspiera przede wszystkim komercjalizację wyników badań naukowych, kładąc nacisk na cyfryzację i transformację przemysłu w Regionie Północnym Chorwacji. Jeden z nich jest w trakcie TT obejmuje wsparcie digitalizacji; ułatwia wdrażanie zaawansowanych technologii, wykorzystując technologie cyfrowe w procesie produkcyjnym.
Jako absolwentka Departamentu Stanu USA Polsky Center for Innovation and Entrepreneurship Uniwersytetu w Chicago, wspiera rozwój startupów deep tech we współpracy z YCombinator, 1871 Global Innovation Hub i innymi. Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami, zaprojektowała i wdrożyła ponad 100 projektów unijnych, zarządzała zamówieniami publicznymi na projekty infrastrukturalne, przyczyniła się do wdrożenia innowacyjnych procesów zamówień publicznych.
Julia Otwinowska
Ekspertka, PwC PolskaEkspertka, PwC Polska, specjalizuje się w analizach gospodarczych dla klientów z sektora publicznego i prywatnego. Posiada doświadczenie w realizacji projektów z zakresu analiz makroekonomicznych, ocen wpływu regulacji, internacjonalizacji, eksportu oraz opracowania strategii przyciągania inwestorów. Realizowała projekty zarówno w Polsce, jak i w obszarze CEE.
Lukáš Eršil
Centrum Innowacji Regionu Usti, CzechyLukáš Eršil ma doświadczenie w rozwoju regionalnym i innowacjach i pracuje jako programista RIS3 w Centrum Innowacji Kraju Usteckiego, koncentrując się na interwencjach strategicznych. Wcześniej pracował jako analityk w Agencji Technologii Republiki Czeskiej i Praskim Instytucie Innowacji. Jego kariera zawodowa obejmuje pracę jako metodolog na Uniwersytecie Jana Evangelisty Purkyně. Lukáš posiada tytuł inż. uzyskał tytuł magistra ekonomii i zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Jana Evangelisty Purkyně. Jest także entuzjastą sztucznej inteligencji i zapewnia szkolenia dla firm i społeczeństwa w zakresie korzystania z narzędzi sztucznej inteligencji.
Paweł Chrapowicki
Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki LubelskiejDyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Lubelskiej. Odpowiedzialny za kontakty Politechniki Lubelskiej z otoczeniem społeczno-gospodarczym, stypendysta programu Top 500 Innovators (Uniwersytet Kalifornijski, Berkley, USA), specjalista ds. własności intelektualnej. Zaangażowany w wiele projektów B+R, w tym rozwój systemów rekuperacji energii w autobusach miejskich.
Dr hab. Inż. Dariusz Zieliński
Politechnika Lubelska: Katedra Napędów i Maszyn ElektrycznychJest pracownikiem Politechniki Lubelskiej zatrudnionym nas stanowisku profesora uczelni w katedrze Napędów i Maszyn Elektrycznych wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Jako osiągniecie habilitacyjne przedstawił cykl powiązanych tematycznie artykułów naukowych zatytułowany: ,,Przetwarzanie i magazynowanie energii w obecności zaburzeń napięcia sieci’’. Brał udział w trzech projektach badawczych finansowanych z NCBiR, których przedmiotem było opracowanie falownika prosumenckiego z magazynem energii oraz dwukierunkowej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ostatnim ukończonym jego projektem, którego był kierownikiem: Innowacyjny modułowy, mobilny magazyn energii pozwalający na pracę w systemach AC i DC wyposażony w moduły służące do zarządzania zasobami OZE i profilem zasilania przedsiębiorstw, POIR.01.01.01-00-0091/21.
Michał Klimczyk
Członek Zarządu Podkarpackiej Doliny WodorowejCzłonek Zarządu Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa. Doktorant w dyscyplinie inżynieria mechaniczna, podejmujący zagadnienia związane z zastosowaniem technologii wodorowych w lotnictwie. Koordynator projektu edukacyjnego „Technologie wodorowe. Przyszłość zaczyna się dziś!” realizowanego w 2023 roku dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Pracownik Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w pionie Prorektora ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem.
Marcel Nowosielski
Właściciel firmy C2CPrezes Zarządu C2C Dystrybucja Sp. z o.o., współzałożyciel firmy C2C Sp. z o.o., która produkuje ekologiczne opakowania termoplastyczne, oraz firmy Kartform Sp. z o.o., zajmującej się produkcją opakowań papierowych. Aktywnie uczestniczy w licznych programach badawczo-wdrożeniowych i jako pierwszy w Polsce wprowadził w 2019r do produkcji seryjnej w pełni biokompostowalne folie na bazie skrobii kukurydzianej, które uzyskały certyfikat TUV Ok Compost Home. Specjalizuje się w inżynierii materiałowej, recyclingu, oraz wdrażaniu strategii ESG w procesach wytwórczych.
Marek Pierściński
Dyrektor ds. handlowych Port Lotniczy LublinOdpowiedzialny za rozwój połączeń lotniczych, komercjalizację powierzchni, rozwój usług oraz marketing. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży lotniczej zdobywał w firmach obsługi naziemnej, oraz liniach lotniczych.
Jędrzej Szczepaniak
Dyrektor Inwestycji i RozwojuDyrektor pionu inwestycji i rozwoju w firmie Fabryka Kabli ELPAR. Absolwent Politechniki Lubelskiej na wydziale Elektrotechniki i Informatyki
Damian Dobrzański
Zastępca Dyrektora Technicznego w ARTHUR BUS Sp. z o.o.Zastępca Dyrektora Technicznego w ARTHUR BUS Sp. z o.o. Odpowiedzialny za rozwój pojazdów wodorowych i elektrycznych. Specjalistyczna wiedza z zakresu układów napędowych wykorzystywanych w elektromobilności oraz pojazdach transportu publicznego. Doktorant Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.
Prywatnie pasjonat motoryzacji oraz nowych technologii.
Tomasz Szewczyk
Dyrektor działu magazynowania energii Tele-Fonika Kable S.A.Szef Wydziału Produkcji Magazynów Energii w TELE-FONIKA Kable S.A. Od kilku lat odpowiedzialny za rozwój tego segmentu biznesu w grupie TFKable czego efektem był prowadzony przez niego i ukończony niedawno projekt badawczy finansowany z funduszy unijnych w ramach projektu „Szybka Ścieżka” pt.: „Innowacyjny modułowy, mobilny magazyn energii pozwalający na pracę w systemach AC i DC wyposażony w moduły służące do zarządzania zasobami OZE i profilem zasilania przedsiębiorstw”. Prywatnie pasjonat lotów w kosmos i geopolityki.